5KP30CA-HRA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 800
Datasheet
48.4V Clamp 105.4A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
5KP30CA-HRA
DigiKey Part Number
5KP30CA-HRA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5KP30CA-HRA
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
105.4A
Mfr
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Series
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TA)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V