30KPA70A
DigiKey Part Number
30KPA70ATR-ND - Tape & Reel (TR)
30KPA70ACT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
30KPA70A
Description
TVS DIODE 70VWM 109VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
109V Clamp 278A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
30KPA70A Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
278A
Mfr
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Series
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Through Hole
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
70V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
78.2V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
109V