15KPA28CA-HR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
Similar
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
47.5V Clamp 317.9A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
15KPA28CA-HR
DigiKey Part Number
15KPA28CA-HR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15KPA28CA-HR
Description
TVS DIODE 28VWM 47.5VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
317.9A
Mfr
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TA)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
31.28V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
47.5V