15KPA26CA-HR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
44V Clamp 343.2A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
15KPA26CA-HR
DigiKey Part Number
15KPA26CA-HR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15KPA26CA-HR
Description
TVS DIODE 26VWM 44VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
343.2A
Mfr
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Series
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TA)
Type
Zener
Mounting Type
Through Hole
Bidirectional Channels
1
Package / Case
P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
26V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
29.04V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
44V