CBQ1-NF3FNT-SAMGT-240MM
DigiKey Part Number
2868-CBQ1-NF3FNT-SAMGT-240MM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CBQ1-NF3FNT-SAMGT-240MM
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 9.4"
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type LTI 100 9.449" (240.00mm)
Category
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Rear Side Nut
Manufacturer
Lighthorse Technologies, Inc
Length
9.449" (240.00mm)
Packaging
Bulk
Cable Type
LTI 100
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
N-Type Jack
Features
Shielded
2nd Contact Gender
Female
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C