TGF50-07870787-020
DigiKey Part Number
1798-1264-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TGF50-07870787-020
Description
THERM PAD 199.9MMX199.9MM WHITE
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad White 199.90mm x 199.90mm Square Tacky - Both Sides
Category
Thickness
0.0200" (0.508mm)
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Material
Aluminum Oxide filled Silicone
Series
Adhesive
Tacky - Both Sides
Packaging
Bulk
Color
White
Part Status
Active
Thermal Resistivity
0.70°C/W
Type
Gap Filler Pad, Sheet
Thermal Conductivity
5.0W/m-K
Shape
Square
Shelf Life
24 Months
Outline
199.90mm x 199.90mm