TYS4018330M-10
DigiKey Part Number
240-TYS4018330M-10TR-ND - Tape & Reel (TR)
240-TYS4018330M-10CT-ND - Cut Tape (CT)
240-TYS4018330M-10DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TYS4018330M-10
Description
FIXED IND 33UH 490MA 530 MOHM
Detailed Description
33 µH Shielded Inductor 490 mA 530mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR)
530mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
12MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Current - Saturation (Isat)
650mA
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)