TYS4012150M-10 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Taiyo Yuden
In Stock: 890
Datasheet
15 µH Shielded Inductor 640 mA 340mOhm Max Nonstandard
TYS4012150M-10
DigiKey Part Number
240-2658-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TYS4012150M-10
Description
FIXED IND 15UH 640MA 340 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TYS4012150M-10 Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
340mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
25MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Inductance
Mounting Type
Surface Mount
Tolerance
±20%
Package / Case
Nonstandard
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Current - Saturation (Isat)
560mA
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)