TYS3015220M-10
DigiKey Part Number
240-TYS3015220M-10TR-ND - Tape & Reel (TR)
240-TYS3015220M-10CT-ND - Cut Tape (CT)
240-TYS3015220M-10DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TYS3015220M-10
Description
FIXED IND 22UH 570MA 460 MOHM
Detailed Description
22 µH Shielded Inductor 570 mA 460mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR)
460mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
23MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current - Saturation (Isat)
520mA
Height - Seated (Max)
0.067" (1.70mm)