TYS30101R5N-10
DigiKey Part Number
TYS30101R5N-10-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TYS30101R5N-10
Description
FIXED IND 1.5UH 1.3A 80 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.5 µH Shielded Wirewound Inductor 1.3 A 80mOhm Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
80mOhm
Series
Frequency - Self Resonant
120MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Inductance
Mounting Type
Surface Mount
Tolerance
±30%
Package / Case
Nonstandard
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current - Saturation (Isat)
1.27A
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)