28R1457-400
DigiKey Part Number
240-2333-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
28R1457-400
Description
FERRITE CORE 140 OHM SOLID
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid Free Hanging Ferrite Core 140Ohm @ 100MHz ID 1.299" W x 0.020" H (33.00mm x 0.51mm) OD 1.457" W x 0.177" H (37.01mm x 4.50mm) Length 0.530" (13.46mm)
EDA/CAD Models
28R1457-400 Models
Category
Impedance @ Frequency
140Ohm @ 100MHz
Inner Dimension
1.299" W x 0.020" H (33.00mm x 0.51mm)
Outer Dimension
1.457" W x 0.177" H (37.01mm x 4.50mm)
Length
0.530" (13.46mm)