SF14-1575F5UUA1
DigiKey Part Number
478-SF14-1575F5UUA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
478-SF14-1575F5UUA1CT-ND - Cut Tape (CT)
478-SF14-1575F5UUA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SF14-1575F5UUA1
Description
FILTER SAW 1.575GHZ 5-SMD
Customer Reference
Detailed Description
1.575GHz Frequency GPS RF SAW Filter (Surface Acoustic Wave) 1.4dB 3MHz Bandwidth 5-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SF14-1575F5UUA1 Models
Category
Insertion Loss
1.4dB
Manufacturer
KYOCERA AVX
Applications
GPS
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
5-SMD, No Lead
Part Status
Obsolete
Height (Max)
0.028" (0.70mm)
Frequency - Center
1.575GHz
Size / Dimension
0.055" L x 0.043" W (1.40mm x 1.10mm)
Bandwidth
3MHz