TPSE106K050R0500
DigiKey Part Number
478-2424-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-2424-1-ND - Cut Tape (CT)
478-2424-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSE106K050R0500
Description
CAP TANT 10UF 10% 50V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF Molded Tantalum Capacitors 50 V 2917 (7343 Metric) 500mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TPSE106K050R0500 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
500mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
E
Voltage - Rated
50 V