TAJT106M010SNJ
DigiKey Part Number
478-TAJT106M010SNJTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJT106M010SNJ
Description
CAP TANT 10UF 20% 10V 1411
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 1411 (3528 Metric) 3Ohm @ 100kHz
EDA/CAD Models
TAJT106M010SNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
3Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Voltage - Rated
10 V