SR151A121KARTR1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Direct
Similar
Similar
120 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
SR151A121KARTR1
DigiKey Part Number
SR151A121KARTR1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR151A121KARTR1
Description
CAP CER 120PF 100V C0G/NP0 RAD
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Package / Case
Radial
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.150" (3.81mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)