Image for SF14-1575F5UUR1 is not available
SF14-1575F5UUR1
DigiKey Part Number
478-SF14-1575F5UUR1TR-ND - Tape & Reel (TR)
478-SF14-1575F5UUR1CT-ND - Cut Tape (CT)
478-SF14-1575F5UUR1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SF14-1575F5UUR1
Description
FILTER SAW 1.575GHZ 5SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.57542GHz Frequency GPS RF SAW Filter (Surface Acoustic Wave) 0.45dB 2MHz Bandwidth 5-SMD, No Lead
Category
Insertion Loss
0.45dB
Manufacturer
KYOCERA AVX
Applications
GPS
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
5-SMD, No Lead
Part Status
Active
Height (Max)
0.028" (0.70mm)
Frequency - Center
1.57542GHz
Size / Dimension
0.055" L x 0.043" W (1.40mm x 1.10mm)
Bandwidth
2MHz