06035C223KAZ2A
DigiKey Part Number
478-KGF15AR71H223KTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGF15AR71H223KTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGF15AR71H223KTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06035C223KAZ2A
Description
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.022 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
06035C223KAZ2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)