MF1/2CCT52R1004F | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MF1/2CCT52R1004F |
Description | RES 1M OHM 1% 1/2W AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 MOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Metal Film |
Datasheet | Datasheet |
Category | Composition |
Mfr | Temperature Coefficient ±50ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Package / Case |
Part Status Active | Supplier Device Package Axial |
Resistance | Size / Dimension 0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm) |