2211JA250681JKTSYX | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 2211JA250681JKTSYX |
Description | CAP CER 680PF 250VAC C0GNP0 2211 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 680 pF ±5% 250VAC Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 2211 (5728 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features DC Annex H, Humidity 3B Annex I, High Voltage |
Series | Ratings AEC-Q200, X1, Y2 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Discontinued at DigiKey | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 2211 (5728 Metric) |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.100" (2.54mm) |