1808JA250470GGTUYX is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
47 pF ±2% 250VAC Ceramic Capacitor C0G, NP0 1808 (4520 Metric)
1808JA250470GGTUYX
DigiKey Part Number
1608-1808JA250470GGTUYXTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1808JA250470GGTUYX
Description
CAP CER 47PF 250VAC C0G/NP0 1808
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
DC Annex H, Humidity 3B Annex I, High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1808 (4520 Metric)
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.195" L x 0.079" W (4.95mm x 2.00mm)