MD0402BB104K100NGHT-EM
DigiKey Part Number
1763-MD0402BB104K100NGHT-EMTR-ND - Tape & Reel (TR)
1763-MD0402BB104K100NGHT-EMCT-ND - Cut Tape (CT)
1763-MD0402BB104K100NGHT-EMDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MD0402BB104K100NGHT-EM
Description
CAP CER 0.1UF 10V X7R 0402
Detailed Description
0.1 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±10%