ES2211N681K502NTM | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ES2211N681K502NTM |
Description | CAP CER 680PF 250VAC C0G 2211 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 680 pF ±10% 250VAC Ceramic Capacitor C0G, NP0 2211 (5728 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ES2211N681K502NTM Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Ratings X1, Y2 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Not For New Designs | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 2211 (5728 Metric) |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.220" L x 0.110" W (5.58mm x 2.79mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.110" (2.79mm) |