1812B104K501NT
DigiKey Part Number
1763-1122-2-ND - Tape & Reel (TR)
1763-1122-1-ND - Cut Tape (CT)
1763-1122-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812B104K501NT
Description
CAP CER 0.1UF 500V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
1812B104K501NT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.18mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.065" (1.65mm)