T523V157M020APE050
DigiKey Part Number
399-T523V157M020APE050TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T523V157M020APE050
Description
150.UF 20.0V
Manufacturer Standard Lead Time
45 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 20 V 2917 (7343 Metric) 50mOhm @ 100kHz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
50mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Capacitance
150 µF
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated
20 V