T499D336K025ATE700
DigiKey Part Number
399-5066-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-5066-1-ND - Cut Tape (CT)
399-5066-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T499D336K025ATE700
Description
CAP TANT 33UF 10% 25V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 2917 (7343 Metric) 700mOhm
EDA/CAD Models
T499D336K025ATE700 Models
Category
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 175°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
D
Tolerance
±10%
Ratings
AEC-Q200
Voltage - Rated
25 V
Features
Automotive
Type
Molded
Grade
Automotive
ESR (Equivalent Series Resistance)
700mOhm
Qualification
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C