T491X687K006AT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | T491X687K006AT |
Description | CAP TANT 680UF 10% 6.3V 2917 |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 680 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 2917 (7343 Metric) 600mOhm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | T491X687K006AT Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2917 (7343 Metric) |
Part Status Active | Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
Capacitance | Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm) |
Tolerance ±10% | Manufacturer Size Code X |
Voltage - Rated 6.3 V | Features General Purpose |
Type Molded | Base Product Number |
ESR (Equivalent Series Resistance) 600mOhm |