T491A156M006AT is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
KYOCERA AVX
In Stock: 122
15 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 1206 (3216 Metric) 3.5Ohm