C927U222MYWDCA7317 is available for purchase but is not normally stocked.
Similar
In Stock: 5
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
2200 pF ±20% 400VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C927U222MYWDCA7317
DigiKey Part Number
C927U222MYWDCA7317-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C927U222MYWDCA7317
Description
CAP CER 2200PF 400VAC Y5U RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C927U222MYWDCA7317 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.354" Dia (9.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)