C737U222MYWDBA7317 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C737U222MYWDBA7317 |
Description | CAP CER 2200PF 400VAC Y5U RADIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2200 pF ±20% 400VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C737U222MYWDBA7317 Models |
Category | Ratings X1, Y2 |
Mfr | Applications |
Series | Mounting Type |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Package / Case Radial, Disc |
Part Status Active | Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm) |
Capacitance | Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm) |
Tolerance ±20% | Lead Spacing 0.295" (7.50mm) |
Voltage - Rated | Lead Style Formed Leads - Kinked |
Temperature Coefficient | Base Product Number |
Operating Temperature -55°C ~ 125°C |