C430C823F5G5TA7200 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.082 µF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
C430C823F5G5TA7200
DigiKey Part Number
C430C823F5G5TA7200-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C430C823F5G5TA7200
Description
CAP CER 0.082UF 50V C0G AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C430C823F5G5TA7200 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.150" Dia x 0.240" L (3.81mm x 6.10mm)
Tolerance
±1%