C420C222J1G5TA7200
DigiKey Part Number
399-4495-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-4495-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C420C222J1G5TA7200
Description
CAP CER 2200PF 100V C0G/NP0 AXL
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2200 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
EDA/CAD Models
C420C222J1G5TA7200 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.100" Dia x 0.260" L (2.54mm x 6.60mm)
Tolerance
±5%