C410C470JAG5TA is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
47 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
C410C470JAG5TA
DigiKey Part Number
C410C470JAG5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C410C470JAG5TA
Description
CAP CER 47PF 250V C0G/NP0 AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
C410C470JAG5TA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.095" Dia x 0.170" L (2.41mm x 4.32mm)
Tolerance
±5%