C1206C224J5RECAUTO7210
DigiKey Part Number
399-C1206C224J5RECAUTO7210TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1206C224J5RECAUTO7210CT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1206C224J5RECAUTO7210DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C224J5RECAUTO7210
Description
CAP CER 1206 220NF 50V X7R 5%
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.22 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C1206C224J5RECAUTO7210 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)