C0805F103K1RAC3083 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
10000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
C0805F103K1RAC3083
DigiKey Part Number
399-C0805F103K1RAC3083TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805F103K1RAC3083
Description
.010UF 100V
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Open Mode
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)