C0603X471K5RACAUTO
DigiKey Part Number
399-C0603X471K5RACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0603X471K5RACAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C0603X471K5RACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603X471K5RACAUTO
Description
CAP CER 470PF 50V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C0603X471K5RACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)