C0603X181K1RAC3121 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 5.720
Datasheet
180 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
C0603X181K1RAC3121
DigiKey Part Number
399-C0603X181K1RAC3121TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603X181K1RAC3121
Description
180.PF 100V
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)