XSLS20-40-020.0-B(B)
DigiKey Part Number
6256-XSLS20-40-020.0-B(B)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XSLS20-40-020.0-B(B)
Description
0.25MM PITCH, MICRO COAX CABLE A
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
40 Position Cable Assembly Rectangular Plug to Cable
Category
Number of Rows
1
Manufacturer
KEL USA
Pitch - Connector
0.010" (0.25mm)