Image for ASHDSHD28K152 is not available
ASHDSHD28K152
DigiKey Part Number
ASHDSHD28K152-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASHDSHD28K152
Description
JUMPER SSH-003GA-P0.2-H X2 6"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Black 28 AWG Jumper Lead Socket to Socket Gold 6.00" (152.40mm)
Category
Wire Gauge
28 AWG
Manufacturer
JST Sales America Inc.
Contact Finish
Gold
Series
Color
Black
Packaging
Bulk
Number of Rows
1
Part Status
Active
Number of Conductors
1
Contact End
Socket to Socket
Base Product Number
Length
6.00" (152.40mm)