1600BL15B0050001E
DigiKey Part Number
712-1600BL15B0050001ETR-ND - Tape & Reel (TR)
712-1600BL15B0050001ECT-ND - Cut Tape (CT)
712-1600BL15B0050001EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1600BL15B0050001E
Description
BALUN 1.5GHZ-1.7GHZ 50/50 0805
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Balun 1.5GHz ~ 1.7GHz 50 / 50Ohm 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
1600BL15B0050001E Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Impedance - Unbalanced/Balanced
50 / 50Ohm
Manufacturer
Johanson Technology Inc.
Phase Difference
180° ±10°
Series
Insertion Loss (Max)
1.0dB
Digi-Reel®
Return Loss (Min)
9.5dB
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Frequency Range
1.5GHz ~ 1.7GHz