TDCF500W472K1GV001T
DigiKey Part Number
709-TDCF500W472K1GV001TTR-ND - Tape & Reel (TR)
709-TDCF500W472K1GV001TCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TDCF500W472K1GV001T
Description
CAP CER 4700PF 50V X7R 0402
Customer Reference
Detailed Description
4700 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TDCF500W472K1GV001T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.025" (0.64mm)