EMCP500G470M1GV001T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | EMCP500G470M1GV001T |
Description | CAP PASSTHRU 47PF 20% 50V 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 47 pF Feed Through Capacitor 50V 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | EMCP500G470M1GV001T Models |
Category | Voltage - Rated 50V |
Manufacturer Johanson Dielectrics Inc. | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Temperature Coefficient C0G, NP0 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Type Pass Through | Size / Dimension 0.064" L x 0.035" W (1.63mm x 0.89mm) |
Capacitance 47 pF | Height (Max) 0.026" (0.65mm) |
Tolerance ±20% |