TX25-100P-6ST-H1E
DigiKey Part Number
670-1421-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TX25-100P-6ST-H1E
Description
CONN PLUG 100POS VERT GOLD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 Position Connector Plug, Center Strip Contacts Through Hole Gold
EDA/CAD Models
TX25-100P-6ST-H1E Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Series
Features
Board Lock
Mated Stacking Heights
12mm, 16mm, 18mm
Height Above Board
0.362" (9.20mm)
Pitch
0.050" (1.27mm)