NDS36PT5-20ET TR
DigiKey Part Number
1982-NDS36PT5-20ETTR-ND - Tape & Reel (TR)
1982-NDS36PT5-20ETTRCT-ND - Cut Tape (CT)
1982-NDS36PT5-20ETTRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NDS36PT5-20ET TR
Description
Customer Reference
Detailed Description
SDRAM Memory IC 256Mbit LVTTL 200 MHz 4.5 ns 54-TSOP II
Category
Memory Interface
LVTTL
Mfr
Clock Frequency
200 MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Write Cycle Time - Word, Page
10ns
Part Status
Active
Access Time
4.5 ns
DigiKey Programmable
Not Verified
Voltage - Supply
3V ~ 3.6V
Memory Type
Volatile
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)