C0805X334K050T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 3.451
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 9.540
Datasheet
KEMET
KEMET
TDK
YAGEO
0.33 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
C0805X334K050T
DigiKey Part Number
4587-C0805X334K050TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
Manufacturer Product Number
C0805X334K050T
Description
CAP CER 0.33UF 50V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.057" (1.46mm)