KFL2-2LP-04H1T-A-100(800)
DigiKey Part Number
26-KFL2-2LP-04H1T-A-100(800)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KFL2-2LP-04H1T-A-100(800)
Description
COAX CBL K.FL2 TO K.FL2 3.9"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial K.FL2 to K.FL2 0.81mm OD Coaxial Cable 3.937" (100.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
KFL2-2LP-04H1T-A-100(800) Models
Category
2nd Connector
K.FL2 Plug, Right Angle
Manufacturer
Hirose Electric Co Ltd
2nd Contact Gender
Female
Series
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bag
Length
3.937" (100.00mm)
Part Status
Active
Cable Type
0.81mm OD Coaxial Cable
Style
K.FL2 to K.FL2
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
K.FL2 Plug, Right Angle
Frequency - Max
8 GHz