Image for IT5-100P-22H(03) is not available
IT5-100P-22H(03)
DigiKey Part Number
26-IT5-100P-22H(03)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IT5-100P-22H(03)
Description
CONN INTERPOSER 100 POS
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 Position Connector Interposer Stacking Gold
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IT5-100P-22H(03) Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Mounting Type
Stacking
Manufacturer
Hirose Electric Co Ltd
Features
Locking
Series
Contact Finish
Gold
Packaging
Tray
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Part Status
Active
Mated Stacking Heights
22mm
Connector Type
Interposer
Height Above Board
0.819" (20.80mm)
Number of Positions
100
Base Product Number
Pitch
0.059" (1.50mm)