Image for IT3D-200S-BGA(39) is not available
IT3D-200S-BGA(39)
DigiKey Part Number
26-IT3D-200S-BGA(39)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IT3D-200S-BGA(39)
Description
INTERCONNECT RECTANGULAR
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
200 Position Connector Receptacle Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
IT3D-200S-BGA(39) Models
Category
Pitch
0.059" (1.50mm)
Manufacturer
Hirose Electric Co Ltd
Mounting Type
Surface Mount
Series
Features
Locking
Packaging
Tray
Contact Finish
Gold
Part Status
Active
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Connector Type
Receptacle
Mated Stacking Heights
14mm ~ 40mm