Image for HR10A-10TP-12P(74) is not available
HR10A-10TP-12P(74)
DigiKey Part Number
HR10A-10TP-12P(74)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HR10A-10TP-12P(74)
Description
CONN PLUG MALE 12POS SOLDER CUP
Detailed Description
12 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
Category
Termination
Solder Cup
Mfr
Fastening Type
Threaded
Series
Orientation
Keyed
Active
Current Rating (Amps)
2A
Connector Type
Voltage Rating
100VAC, 140VDC
Number of Positions
12
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C