Image for HR10A-10P-12P(76) is not available
HR10A-10P-12P(76)
DigiKey Part Number
HR10A-10P-12P(76)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HR10A-10P-12P(76)
Description
CONN PLUG MALE 12 POS
Detailed Description
12 Position Circular Connector Plug, Male Pins
Category
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Mfr
Fastening Type
Push-Pull
Series
Orientation
Keyed
Active
Current Rating (Amps)
2A
Connector Type
Voltage Rating
100VAC, 140VDC
Number of Positions
12
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C