FX6A-100P-0.8SV(71) is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Hirose Electric Co Ltd
In Stock: 1.090
Datasheet
100 Position Connector Header, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
FX6A-100P-0.8SV(71)
DigiKey Part Number
H10797-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FX6A-100P-0.8SV(71)
Description
CONN HDR 100POS SMD GOLD
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
FX6A-100P-0.8SV(71) Models
Category
Pitch
0.031" (0.80mm)
Packaging
Tube
Mated Stacking Heights
5mm, 7mm
Height Above Board
0.197" (5.00mm)